Odwiedza nas 138 gości oraz 0 użytkowników.

Międzynarodowy Tydzień Pisania Testamentów

Międzynarodowy Tydzień Pisania Testamentów 24 września - 1 października

Międzynarodowy Tydzień Pisania Testamentów nie jest wcale o śmierci! Nie jest o chorych i umierających. Nie jest o odchodzeniu. A zatem o czym jest?

To historia o tym, że Polacy zaczynają planować swoją przyszłość, oszczędzać, inwestować, odkładać i zastanawiać się, co się stanie z ich dobytkiem, gdyby nagle ich zabrakło. To trochę tak jak z polisą na życie – mimo, że w nazwie jest „życie”, chodzi o odkładanie pieniędzy dla najbliższych, w razie gdy umrzemy. Czy jednak płacąc comiesięczne składki, zastanawiamy się na śmiercią? Czy podpisując umowę ubezpieczenia czujemy, że za chwilę odejdziemy z tego świata?

W trakcie Międzynarodowego Tygodnia Pisania Testamentów nie będziemy mówić o śmierci. Tylko o życiu, zarządzaniu swoimi finansami, przekazywaniu cząstki siebie dla przyszłych pokoleń, planowaniu, decydowaniu o swojej własności. Choć wiemy, że zmiana podejścia do tematu testamentów potrwa latami, liczymy, że z roku na rok coraz więcej osób spojrzy na ten temat w taki sposób, w jaki chcielibyśmy, aby wszyscy patrzyli.

Wydarzenie, organizowane jest przez Fundację Otwarte Forum, powstaje w ramach ogólnopolskiej akcji społecznej Napisz Testament, której członkiem jest Fundacja SYNAPSIS.

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się tutaj

Jeśli chcielibyście przekazać spadek Fundacji SYNAPSIS, więcej informacji znajduje się tutaj