Odwiedza nas 109 gości oraz 0 użytkowników.

Zaburzenia ze spektrum autyzmu są coraz częstsze. Niezależnie od stopnia nasilenia ASD u dziecka i prezentowanych przez nie trudności, każde potrzebuje nie tylko odpowiedniej terapii, ale też wsparcia w domu, w rodzinie. To powoduje, że często uwaga rodziców skierowana jest właśnie na dziecko z ASD. Posiadanie brata lub siostry z autyzmem niewątpliwie stanowi także wyzwanie dla ich rodzeństwa, które czasem ma więcej obowiązków, czasem jest włączane w prowadzenie terapii, czasem otrzymuje mniej czasu dla siebie od rodziców i zawsze przeżywa mnóstwo różnych emocji, których część jest związana z autyzmem.

Rodzeństwo dzieci z ASD często czuje się osamotnione, bo nie zna innych dzieci w podobnej sytuacji, nie zawsze ma z kim porozmawiać o sobie, swoich uczuciach i codziennych troskach. I bardzo często nie chce zawracać głowy swoim rodzicom.

 

Dlatego bardzo serdecznie zachęcamy dzieci w wieku 7-10 lat, mające rodzeństwo z ASD, do udziału w specjalnie dla nich zorganizowanych zajęciach wakacyjnych.

Spotkania tej grupy rozpoczynają się 9 lipca i potrwają do 20 sierpnia. Będą się odbywały w każdy wtorek w godzinach 17.00-18.00 w naszym Ośrodku przy ul. Ondraszka 3.

Ze względu na zaplanowany program wskazane jest, aby dziecko uczestniczyło minimum w 5 zajęciach.

Odpłatność wynosi 60 PLN za zajęcia (płatne z góry). W przypadku wykupienia 6 zajęć, ostatnie (siódme) są gratis!

Terminy spotkań:

9.07, 16.07, 23.07, 30.07, 6.08, 13.08, 20.08